Home
Odsłon : 198531
 
Audyty energetyczne
Sympozjum dla audytorów: Dobry audyt energetyczny to audyt zweryfikowany pozytywnie Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Mierzejewski   
środa, 06 lutego 2013 00:00

Niskoenergetyczny budynek Goeppert-Mayer

Firma Audytoenerg organizuje 06 marca 2013 roku pierwsze na Śląsku sympozjum dla audytorów energetycznych pod nazwą:

"Dobry audyt energetyczny to audyt zweryfikowany pozytywnie"

Lokalizacja: sala konferencyjna GPP (nr 8,9), Katowice, ul. Konduktorska 39A Ip. (dokładna lokalizacja na planie Katowic)

Celem sympozjum jest podniesienie poziomu wiedzy niezbędnej do wykonywania audytów energetycznych i zapoznanie słuchaczy ze sposobami unikania błędów pojawiających się przy ich sporządzaniu.

Największą wartością tego sympozjum są osoby prelegentów.

Wykładowcami są wybitni fachowcy w zakresie energetyki, ekologi i audytingu energetycznego, zajmujący się na codzień weryfikowaniem audytów dla BGK  i  WFOŚiGW w Katowicach:

Więcej…
 
Jak było 29-01-2013 w Katowicach? Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Mierzejewski   
poniedziałek, 04 lutego 2013 00:00

Sala konferencyjna Katowice 2013-01-29   Zainteresowanie spotkaniem audytorów energetycznych z weryfikatorami ich audytów, w ramach sympozjum szkoleniowego p.t. „Dobry audyt energetyczny to audyt zweryfikowany pozytywnie”, które odbyło się w Katowicach w dniu 29-01-2013 roku, przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów.  Łącznie z prelegentami sala konferencyjna Górnośląskiego Parku Przemysłowego gościła w ten wietrzny i mroźno-deszczowy dzień prawie 40 osób. Przybyli audytorzy z Białegostoku, Gdyni, Bydgoszczy, Świdnicy, Radomia, Konina i oczywiście najwięcej ze Śląska i Małopolski. Niestety ponad dwudziestoosobowa grupa, ze względu na założenie zapewnienia kameralności spotkania,  została umieszczona na liście rezerwowej. Dla nich specjalnie zostanie zorganizowane następne sympozjum w dniu 06-03-2013 r.

Więcej…
 
Audyt energetyczny - jak współpracować z audytorem? Drukuj Email
Wpisany przez Grzegorz Simla   
poniedziałek, 06 lipca 2009 10:52

Treść: scharakteryzowano pojęcie audytu energetycznego, przedstawiono optymalny tryb wyboru audytora energetycznego i sposób współpracy z audytorem energetycznym.  

Definicje audytu

Pojęcie audytu energetycznego, wprowadzane w ostatnich latach do języka technicznego, ma dłuższą historię niż się często przypuszcza. Audyt czy audytor zostało wprowadzone do słownika języka polskiego z łaciny. Łacińskie audire - słyszeć, słuchać jest źródłem takich słów jak audiencja, audytor czy audytorium. Słowo audytor już w średniowiecznym języku polskim oznaczało sędziego śledczego w sądach kościelnych i wojskowych. Nie pozostaje to bez związku z funkcją audytora energetycznego obecnie, ponieważ jego zadaniem jest śledztwo energetyczne w przedsiębiorstwie.

Więcej…
 
Świadectwa charakterystyki energetycznej budynków Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Mierzejewski   
sobota, 31 stycznia 2009 21:22

Charakterystyka energetyczna to nowy dokument wymagany ustawowo, na razie od wszystkich właścicieli budynków oddawanych do użytkowania, a docelowo, od prawie wszystkich posiadaczy nieruchomości o charakterze użytkowym lub mieszkalnym.

Witryna kierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych zagadnieniami  związanymi z praktycznym wdrażaniem najnowszych przepisów dotyczących świadectw energetycznych powołanych w nowym prawie budowlnym oraz w rozporządzeniach Ministra Infrastruktury. Te dokumenty zostały opublikowane w Dz.U. nr 201 z dnia 06.11.2008 r. Omówiono w nich metodologię liczenia charakterystyki energetycznej budynku, warunki techniczne jakie powinny spełniać nowoprojektowane budynki oraz zakres i formę projektu budowlanego. Wcześniej w Dz.U. nr 191 z 2007 r zmieniono ustawą z dnia 19.09.2007 r. prawo budowlane, nakazując wykonanie świadectwa dla każdego budynku oddawanego do użytkowania, wynajmowanego bądź sprzedawanego po 01.01.2009 r.

Przepisy te formalnie wypełniają zalecenia Dyrektywy 2002/91/WE Parlamentu Europejskiego i Rady Europy z dnia 16 grudnia 2002 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków.

Więcej…
 
Polskie Normy w świadectwach energetycznych Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Mierzejewski   
wtorek, 02 czerwca 2009 10:11

Rozporządzeniu MI w sprawie metodologii obliczania świadectw charakterystyki energetycznej budynku powołuje 9 norm obowiązujacych w Polsce. Czy to wszystkie dokumenty normalizacyjne, które należy uwzględnić przy certyfikacji? Lektura tych norm oraz pozostałych przepisów obowiązujących doradców (audytorów) energetycznych zmusza do zapoznania się z szeregiem następnych PN. Przedstawiony poniżej wykaz to niezbędne minimum z jakim powinien zapoznać się każdy szanujacy się certfikator. Wszystkie dane (oprócz ostatniej kolumny) zaczerpnięte z Polskiego Komitetu Normalizacyjnego SA - tam też można wszystkie normy zakupić. Uwaga: taki komplet to wydatek ponad 2100 zł brutto w najtańszm wariancie czyli za zakup szyfrowanego pliku PDF przesłanego e-mailem.

tu tabela z abstraktami norm
 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2

Wszelkie prawa zastrzeżone Copyright © 2008-2014 Maciej Mierzejewski | Strona Główna

 

Nasza sonda

Szkolenie, na które bym pojechał:
 

Kto jest online

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości