Dobre
Inwestowanie.pl

O stronie Dobreinwestowanie.pl

Strona ta powstała i nadal jest rozwijana z potrzeby podzielenia się wiedzą dotyczącą nowoczesnych rozwiązań finansowych, które miałem okazję poznać w ostatnich latach. Po kilku próbach i prawie rocznym okresie przygotowań udało mi się połączyć moją znajomość funduszy inwestycyjnych i innych zagadnień finansowych z umiejętnością tworzenia stron www.1

Budując tę witrynę optymalizowałem ją zarówno pod względem wymogów HTML i CSS (podstawowe zasady konstruowania poprawnych stron), jak i wiedzy z branży finansowej. Szanując czas internautów trzymam się zasady minimalizowania wielkości (wyrażanej w kilobajtach) każdej podstrony. Zwiększa to znacznie szybkość wczytywania treści. Przykładem jest strona, którą właśnie oglądasz - ma, wraz ze wszystkimi elementami graficznymi mniej niż 8 kB (!). Gdzie się da grafikę zastępuję tekstem i różnymi trikami kaskadowych arkuszy stylów CSS. W tych działaniach bardzo pomocnym narzędziem jest edytor stron WWW. Używam polskiego programu Pajączek.

Odwrotnie wygląda przekazywanie merytorycznej wiedzy finansowej. Tu często najlepiej przemawia obrazek (optymalizuję go zawsze pod kątem wielkości, sposobu kompresji i rozdzielczości). Przy generowaniu wykresów pomocnych w analizach finansowych posługuję się głównie programem MojeFundusze i arkuszami kalkulacyjnymi. W części opisowej staram się unikać slangu zarówno webmasterskiego jak i finansowego. Jeśli stosuję jakieś branżowe zwroty staram się je wytłumaczyć językiem zbliżonym do potocznego.

Dobre Inwestowanie w założeniach jest napisana najprostszym kodem html. Nie stosuję Flasha (widziałem wiele pięknych animacji zawieszonych w przestrzeni internetowej pomiędzy sztuką a Googlami), jak najmniej skryptów js i apletów Javy. Strony zostały również przetestowana w przeglądarkach IE 6, IE 7 i Mozilla Firefox 6.0.0, pod WIN 98, ME, 2000, XP, również z wyłączoną grafiką i z "amputowanym" zewnętrznym plikiem css. W ostatnim przypadku nie wygląda to zbyt imponująco, ale treść jest czytelna i obronił się tekstowy system nawigacji. Przy testowaniu strony korzystałem często z Narzędzi Google dla webmasterów.

Jeśli masz jakieś uwagi techniczne lub merytoryczne napisz do mnie . Ciekaw jestem jak oceniasz stopień realizacji moich zamierzeń.

1 PHP i designe - Anna Mierzejewska

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2007- M. Mierzejewski | Strona główna |