Dobre
Inwestowanie.pl

FORMULARZ KONTAKTOWY - umów się na bezpłatne spotkanie z doradcą!

Polityka ochrony danych akceptuję

Sygnały kupna i sprzedaży

kliknij aby powiększyć

Gdybyś 1.01.2006 zainwestował 100 000 zł i zastosował opisany poniżej system aktywnego inwestowania, to na wykresie z lewej zobaczysz zawsze aktualną wartość Twojej inwestycji.
System oparłeś na dwóch Otwartych Funduszach Inwestycyjnch. Dla porównania zamieściłeś zastosowaną do nich strategię "kup i trzymaj": czarny wykres obrazuje wartość inwestycji w Funduszu Arka Ochrony Kapitału ulokowanej poprzez biuro maklerskie, niebieski zmianę wartości inwestycji w Funduszu Akcji Legg Mason. Czerwona linia to połączenie dwóch funduszy (bezpiecznego i agresywnego) w jednej z czołowych firm stosujących system unit-linked. Na fundusz bezpieczny wybrałeś również Arkę Ochrony Kapitału, a na agresywny Legg Mason Akcji, który od września 2007 zamieniłeś na Funduszu Akcji Nobel Fund.
K - sygnał kupna (konwersji z Funduszu Arka Ochrony Kapitału na Fundusz Legg Mason Akcji). To efekt analizy dwóch typowych wskaźników analizy technicznej jednego z indeksów Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, sparametryzowanych dla potrzeb funduszy.
S - sygnał sprzedaży (konwersji z funduszu agresywnego na fundusz bezpieczny). Sygnał generuje funkcja śledząca zmiany trendu średniej przedstawianej w postaci krzywej fraktalnej jednego z indeksów Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Cały algorytm został opracowany samodzielnie przez autora i sparametryzowany do inwestowania w systemie unit-linked. Dodatkowym parametrem wprowadzonym od października 2007 jest parametr stop strata ustalony dynamicznie w stosunku do aktualnego maksimum.

Sygnały K i S pokrywają się ze sobą - konwersja (zamiana) dokonywana jest w tym samym dniu. Na wykresie widoczne są w postaci dwukolorowych punktów.

System jest wynikiem elementarnej analizy fundamentalnej rynku Towarzystw Ubezpieczeniowych stosujących systemy unit-linked w wyniku, której wybrałeś jedno TU a w jego ofercie, posługując się analizą techniczną i fundamentalną, najlepszy fundusz agresywny i fundusz bezpieczny. Jak widać na wykresie system nie jest idealny (takie nie istnieją), nie jest to też klasyczny timing czyli kupowanie "w dołku" i sprzedawanie "na górce" daje jednak poczucie bezpieczeństwa: w czasie głębszych korekt chroni kapitał przed większymi stratami i w rezultacie podwyższa rentowność inwestycji. Oczywiście nie może zastąpić dobrze opracowanej strategii inwestycyjnej (przykład strategii) - może być tylko jej elementem.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2007- M. Mierzejewski | Strona główna |